Connect with Us

Dortmundi nuk pret dot deri në merkaton e verës, zyrtarizon goditjen e madhe/ Një super lojtar

BundesLiga

Dortmundi nuk pret dot deri në merkaton e verës, zyrtarizon goditjen e madhe/ Një super lojtar

Publikuar

-

Borussia Dortmund vendos që të blejë Emre Can që tani duke mos pritur fundin e sezonit, edhe pse parashikohej që blerja e mundshme të vinte në qershor…

Verdhezinjtë janë të bindur te cilësitë e mesfushorit gjerman dhe ndaj nuk do të bëjnë prapaktheu. Huazimi pra do të bëhet blerje përfundimtare.

Kontrata e re e Can parashikon firmën deri në vitin 2024 me Borussia Dortmund. Can shënoi një supergol në sfidën që verdhezinjtë zhvilluan ndaj Bayer Leverkusen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Lufta ndaj koronavirusit/ Ekipet e Bundesligës bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

Nga

Një lajm i mirë vjen nga futbolli gjerman. Skuadra e mëdha të këtij vendi si Bayern Munich, Borussia Dortmund, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen, kanë vendosur të ndihmojnë Bundesligën. Bayern Munich në faqen zyrtare të klubit kanë bërë të ditur se së bashku me Dortmund, RB Leipzig dhe Leverkusen, do të dhurojnë 20 milionë euro, […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Pasojat e izolimit/ Portieri i klubit gjerman vishet si femër (video)

Publikuar

-

Portieri i Union Berlin në Bundesliga, Rafal Gikiewicz, e ka tepruar me videon e fundit të publikuar. Futbolli në Gjermani është shtyrë minimalisht deri me datë 30 prill dhe futbollistët, vazhdojnë të jenë në karantinë. Nuk ka vetëm video gazmore që shpërndahen në internet nga futbollistët, por dhe video të çuditshme, që na bëjnë të […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lewandowski dhe gruaja e tij bëjnë gjestin e madh/ Dhurojnë shifrën e majme për luftën ndaj koronavirusit

Publikuar

-

Pasi Leon Goretzka dhe Joshua Kimmich dhuruan nga 1 milion euro secili donacion për të ndihmuar për Koronavirusin, radhën e kishte një tjetër lojtar i Bayernit për të bërë një donacion të tillë. Robert Lewandowski dhe partnerja e tij, Anna Lewandowski, kanë dhuruar plot 1 milion euro donacion, një shifër e majme dhe që do […]

LEXO TE PLOTE