Connect with Us

E bujshme nga Gjermania/ Rashica drejt kampionëve të Europës për 38 milionë euro

BundesLiga

E bujshme nga Gjermania/ Rashica drejt kampionëve të Europës për 38 milionë euro

Publikuar

-

E ardhmja e Milot Rashicës mund të jetë në skuadrën e cila vlerësohet aktualisht si më e mira në Europë, Liverpuli. Lajmin e bujshëm e jep e përditshmja gjermane “Bild” e cila ka zbuluar se ka një interesim shumë konkret të anglezëve për futbollistin e përfaqësueses së Kosovës, aq sa janë gati të paguajnë klauzolën e tij.

Sipas saj, Jurgen Klop është interesuar për futbollistin pasi pëlqen lojën e tij dhe e sheh atë si një alternativë shumë cilësore për treshen e tij të sulmit Salah-Mane-Firmino. Për momentin te të kuqtë alternativa të tjera për ta janë Origi, Lallana, Minamino dhe Shaqiri, por Klop kërkon një lojtar teknik dhe konkret para portës, ashtu siç është Rashica.

I njëjti burim insiston se për të shkëputur Rashicën nga Verder Bremen, mjafton të paguhet klauzola që është vendosur që në fillim në kontratën e tij. Klubin gjerman, që kur e mori nga Vitese, kishte nuhatur se futbollisti kosovar do të bëhej një emër i kërkuar e për këtë arsye, kishte vendosur shifrën 38 milionë euro në klauzolën e largimit. Një rekord për këtë klub, por që mund të duket shumë pak nëse Rashica vazhdon me këto ritme e sidomos nëse përfundon te Liverpuli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: