Connect with Us

“Ernest Gjokën e morën peng”, gazetari i shtang të gjithë me deklaratën

Sport

“Ernest Gjokën e morën peng”, gazetari i shtang të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Gazetari Senad Nikshiqi zbuloi në emisionin “Proçesi Sportiv” se ish-trajneri i Vllaznisë, Kukësit, Flamurtarit etj, Ernest Gjoka është marrë peng për disa orë në vitin 2018, por këtë ngarje ai nuk e ka denoncuar.

Për sa i përket sasisë së eksplozivit të vendosur ditën e djeshme poshtë automjetit të administratorit të Vllaznisë Suad Lici kishte synim të paralajmëronte zyrtarin e klubit shkodran pasi kapsolli ishte vendosur larg eksplozivit C4.

Më tej, gazetari theksoi se edhe ish–trajnerët e tjerë të Vllaznisë Armando Cungu dhe Agim Canaj janë kërcënuar nga element kriminalë brenda në stadiumin “Loro Boriçi”. Për trajnerin aktual të Laçit, Nikshiqi tregon se Cungu është kërcënuar me armë në fushë dhe në dhomat e zhveshjes, ndërsa teknikut Agim Canajt i kanë hedhur thonjtë në fyt.

“Kërcënimi me tritol ndaj administratorit Suad Lici – Lici zbriti poshtë shtëpisë së tij dhe pa në orën 08:30 se kishte një sasi eksplozivi poshtë makinës. parë këtë pamje. U konfirmua që ishte C4 dhe peshonte 100 gr, sasi e mjaftueshme do të kishte shkaktuar dëme të mëdha përreth. Kapsolla ka qenë e larguar nga C4. Mendohet se ka qenë mesazh për ta trembur. Është një ngjarje e paralajmëruar. Lici nuk është përballur për herë të parë. Gjatë kohë q merrej me biznes, nuk ka patur probleme. Këto probleme lidhen me sportin. Kur ka nisur si administrator, merrte mesazhe me forma të ndryshme. I kanë shkuar dhe poshtë shtëpisë me armë. Shkodra normalisht është e trembur.

Kërcënimet ndaj ish-trajnerëve të Vllaznisë – Armando Cungut i kanë hyrë në fushë me armë dhe dhomat e zhveshjes. Gjokën e kanë marrë peng për disa orë, por nuk ka bërë denoncim. I fundit është Agim Canajt, I kanë vënë thonjtë në fyt. Ka ndërhyrje të elementëve kriminalë”, përfundoi gazetari shkodran Senad Nikshiqi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: