Connect with Us

Fitoi i vetëm ndeshjen, vlerësim i jashtëzakonshëm për Myrto Uzunin

Sport

Fitoi i vetëm ndeshjen, vlerësim i jashtëzakonshëm për Myrto Uzunin

Publikuar

-

Myrto Uzuni është përfshirë si njëri prej futbollistëve më të mirë në javën e 22-ë të kampionatit kroat. Jo vetëm kaq, por futbollisti i kombëtares së Shqipërisë u shpall dhe “Futbollisti më i mirë i raundit të 22-ë ligës kroate”.

Ai realizoi i vetëm fitoren ndaj Istras në fundjavë duke realizuar të dy golat e sfidës.

Kjo është hera e parë në këtë sezon që 24-vjeçari arrin të dominojë mbi të gjithë kolegët dhe kundërshtarët duke dalluar si futbollisti me paraqitjen më të mirë këtë javë në Kroaci.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: