Connect with Us

Kapje spektakolare/ Video: Gjyqtari i shpëton jetën Neymar

Të tjera

Kapje spektakolare/ Video: Gjyqtari i shpëton jetën Neymar

Publikuar

-

Një goditje e fuqishme me bërryl e So Sovanrathana hodhi “KO” Neymar Paeminburee, në një ndeshje “Muay Thai” të zhvilluar në Bangkok (Tajlandë).

Gjyqtari, Sittachi Ineiad, i cili e kuptoi shumë shpejt se Neymar (mbante emrin e sulmuesit të famshëm brazilian) kishte humbur ndjenjat dhe mund të dëmtohej edhe më shumë gjatë përplasjes me dyshemenë e ringut, e kapi luftëtarin në ajër me një zgjatje të dorës, duke amortizuar përplasjen dhe shmangur një dëm më të rëndë.

Pamjet e këtij momenti kanë bërë xhiron e botës, So Sovanrathana konsiderohet hero. (Minuta 8:49, në videon e mëposhtme).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Maradona njeriu më i keq që kam takuar”, gjyqtari bën rrëfimin e papritur

Publikuar

-

Nga

Diego Armando Maradona njihet si një nga lojtarët më kontrovers dhe më të talentuar që njeh historia e futbollit. Argjentinasi pati suksese të mëdha me Argjentinën, por ka qenë i vështirë në komunikim me gjyqtarët. Gjyqtari nga Uruguai, Edgardo Kodesal ka folur rreth aventurës që ai pati me Maradonën, duke mos kursyer kritikat për ikonën […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kërcim sensual, moderatorja e njohur sportive duket në superformë (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Daljana Sejdia, gazetarja bukuroshe e programit sportiv “Sport News Plus” në televizionin më të madh informativ “News 24”, përveç stilit dhe klasit që shfaq në studio, shkëlqen edhe jashtë saj. Ajo është gjithashtu shumë aktive në rrjetet sociale, ku ndonëse nuk e ekzagjeron asnjëherë me zhveshjen, mbetet shumë e dashur për fansat. Moderatorja bukuroshe, ka […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ndeshja historike, kur Messi dhe Maradona luajtën bashkë te i njëjti ekip

Publikuar

-

Nga

Dy legjendat argjentinas, Lionel Mesi dhe Diego Maradona shpesh krahasohen me njëri-tjetrin për spektaklin dhe gjërat e mrekullueshme që kanë bërë në fushën e blertë. Të dy patën rastin të luajnë në të njëjtin ekip në vitin 2005, përkatësisht në me 23 dhjetor. Në stadiumin ‘Ciudad de La Plata’, u zhvillua një ndeshje midis yjeve […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: