Connect with Us

Kukësi e ka punën pisk, tifozët e Tiranës marrin vendimin e papritur

Sport

Kukësi e ka punën pisk, tifozët e Tiranës marrin vendimin e papritur

Publikuar

-

Tirana luan këtë javë ndaj Kukësit në stadiumin Air Albania. Bardheblutë kanë një sfidë direkte për vendin e parë në kampionat, pasi janë pikërisht verilindorët ata që udhëheqin kampionatin me një pikë diferencë ndaj kryeqytetasve dhe në rast suksesi mund të marrin kryesimin.

24-herë kampionët e Shqipërisë ndërprenë këtë javë numrin e fitoreve radhazi, teksa nuk shkuan më shumë se nja barazim me Skënderbeun. Në këtë formë, ekipi i drejtuar nga Emanuel Egbo do kërkojë të rigjejë sërish rrugën e sukseseve, në një duel shumë të luftuar.

Mirëpo, dy prej titullarëve të Tiranës duhet të tregohen të kujdesshëm pasi në rast se ndëshkohen me karton të verdhë atëherë automatikisht humbasin ndeshjen e radhës, derbin ndaj Partizanit.

Bëhet fjalë për mbrojtësin Erion Hoxhallari dhe mesfushorin e avancuar, Agustin Torasa të cilët në sfidën përballë verilindorëve duhet të kontrollojnë dhe të kalkulojnë mirë ndërhyrjet e tyre në fushë pasi aktualisht kanë tre kartonë të verdhë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: