Connect with Us

“Lindja takon Perëndimin”/ Zbulohet topi i veçantë i finales së Champions League

Sport

“Lindja takon Perëndimin”/ Zbulohet topi i veçantë i finales së Champions League

Publikuar

-

UEFA ka zbuluar këtë të martë topin e ri i cili do të përdoret në finalen e Champions League 2020, që do të zhvillohet në Stamboll më 30 maj.

I realizuar nga Adidas, topi frymëzohet në dizajn nga qyteti pritës i finales, ku lindja takohet me perëndimin. Dizajni ka të bëjë me një interpretim artistik të bërë me dorë, të hartës së qytetit të Stambollit.

Duke nxjerrë në pah kulturën e artit në Stamboll, yjet e bardhë shërbejnë si kontrast me hartën e qytetit. Bosfori është një vijë natyrale uji që përshkon qytetin dhe është vendosur në qendër të topit. Ndërsa ngjyra vjollcë e theksuar frymëzohet nga dielli që perëndon mbi lum nga lindja në perëndim. Topi gjithashtu është i pajisur me përmirësimet më të fundit teknologjike nga Adidas, për të garantuar që lojtarët më të mirë në Europë të japin maksimumin e tyre gjatë turneut.

UEFA tha se përpara finales, topi do të përdoret edhe në ndeshjet e ardhshme të Champions për këtë sezon, që nisin të martën. /A2.news.com

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: