Connect with Us

Mediat spanjolle japin lajmin e keq për Rey Manajn

Sport

Mediat spanjolle japin lajmin e keq për Rey Manajn

Publikuar

-

Barcelona e ka gjetur sulmuesin e ri jashtë merkatos së janarit, në muajin shkurt. Katalanasit morën leje nga FIFA për të ndërhyrë në transferimet jashtë afatit, duke pasur vetëm 15 ditë kohë për të nënshkruar me një futbollist.

Objektivi i parë ishte Martin Braithwate dhe Barcelonës nuk mund t’i dështojnë planet, pasi Braithwate mund të quhet lojtari më i ri i tyre. I marrë nga Leganesi, futbollisti 28-vjeçar danez do t’i bashkohet menjëherë skuadrës së parë, megjithëse ka dyshime nëse do të luajë apo jo në ndeshjen e fundjavës.

Mediat daneze kanë postuar edhe fotot e para ku kanë nisur të dalin edhe fanellat e Braithwate me klubin e Barcelonës. Ndërkohë mediat katalanase raportojnë se kjo lëvizje do të mbyll hapësirat e Rei Manajt.

Sipas tyre, afrimi i Braithwate do të bëj që Setien të mos ketë më nevojë për një “9” në ekip të parë, ndërsa Manaj do të jetë i palëvizur te Barcelona B, me këta të fundit që ia kanë edhe më shumë nevojën pasi është sulmuesi i vetëm, pas dëmtimit të Hiroki Abe. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: