Connect with Us

Ndodhi edhe kjo/ Video: Portieri flet në telefon gjatë ndeshjes

Sport

Ndodhi edhe kjo/ Video: Portieri flet në telefon gjatë ndeshjes

Publikuar

-

Shpesh herë kemi parë episode të çuditshme në futboll. Një i tillë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në derbin mes Colo Colo- Universidad de Chile në Kili. Në këto ndeshje tifozët nuk e përmbajnë veten dhe portierin e Colos e kanë goditur me një celular.

Portieri Matias Durito e ka marrë me shumë sportivitet gjestin, madje ai i është përgjigjur dhe një telefonatë që ra në celularin e hedhur nga tifozët. Ndeshja vazhdoi pas kësaj ngjarje, por jo për shumë minuta. Ishin kapsollat ato që ndërprenë derbin e Kilit.

Tifozët vendas hodhën kapsolla në fushë dhe për fatin e tyre të keq dëmtuan sulmuesin Nicolas Blandi, i cili u mundua të largohej dhe t’i shmangej shpërthimeve. Ai përfundoi i shtrirë dhe pas ndërhyrjes së mjekëve sërish nuk mund të vazhdonte të luante. Ishte minuta e 71-të dhe arbitri i ndeshjes, duke parë situatën e krijuar, vendosi ta ndërpriste ndeshjen para kohe, kur Universidad de Chile po triumfonte 0-2.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: