Connect with Us

“Partizani do bëjë 7 fitore radhazi”, ish-sulmuesi bën deklaratën e papritur

Sport

“Partizani do bëjë 7 fitore radhazi”, ish-sulmuesi bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Ish-sulmuesi i Partizanit, Edmond Dosti, shquhet për reagimet e tij në rrjetin social “Facebook”, në lidhje me ecurinë aktuale të ekipit të Partizanit.

Së fundmi, Dosti ka postuar një status me doza optimizmi, teksa beson se kampionët në fuqi, e kanë potencialin që të arrijnë 7 fitore radhazi në kampionat. Ish-sulmuesi beson se nëse skuadra është e përqendruar dhe e bindur për suksesin, atëherë do t’ia dalë.

POSTIMI I DOSTIT:

“Sot me shume se kur duhet te jemi te gjithe bashke ,ne luajme kunder Bylisit, Tiranes, Teutes,Vllaznis, Skenderbeut,dhe Kukesit jane 7 ndeshje deçizive per ecurine tone drejte fitimit te Kampionatit ,dhe besoj fort qe Partizani e ka ekipin dhe pontecialin që mund t’i fitoj te 7 ndeshjet dhe pse do jene ndeshje te veshtira . Nëse jemi të përqendruar dhe të bindur për suksesin, atëherë do t’ia dalim. Unë mendoj se djemtë janë gati për të përballuar 7 ndeshjet e ardhshme dhe besoj shumë te 7 fitore. Ne ( ish pjestar te klubit dhe tifozat ) do te mundohemi t’i transmetojmë skuadrës besim dhe ta rritim nga ana mentale e psikologjike. Ka shumë rëndësi që në fushë të zbresim me bindjen se mund t’i mposhtim kundërshtaret, sepse ne jemi Kampionet ne jemi nje Familie e madhe me emrin Partizani. Suksese dhe me 7 fitore. PMTP !

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: