Connect with Us

Partizani i bën kërkesën e çuditshme FSHF-së, ja ku kërkon ta luajë ndeshjen me Bylisin

Sport

Partizani i bën kërkesën e çuditshme FSHF-së, ja ku kërkon ta luajë ndeshjen me Bylisin

Publikuar

-

Klubi i Partizanit kërkon të luajë ndaj Bylisit të shtunën ose te dielën në orën 17:00 në stadiumin “Air Albania”.

Burime të sigurta të “Panorama Sport” konfirmuan pak minuta më parë se klubi i kuq ka dorëzuar shkresën në FSHF për të miratuar zhvillimin e kësaj ndeshjeje në stadiumin e ri dhe jo në “Selman Stërmasi”, aty ku kampionët kanë luajtur rregullisht si pritës në vitet e fundit.

Mirëpo, ka një problem, pasi të premten në “Air Albania” do të luhet kryendeshja e javës Kukësi-Tirana, në orën 18:00.

Fusha e stadiumit të ri nuk është në gjendje të mirë dhe zhvillimi i dy ndeshjeve radhazi për 48 orë mund ta dëmtonte edhe më shumë, për më tepër që të premten e ardhshme (28 shkurt) luhet aty derbi Tirana-Partizani.

Në ditët e ardhshme do të merret një vendim nga drejtoria e stadiumit për të miratuar ose jo zhvillimin e Partizani-Bylisi në “Air Albania”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: