Connect with Us

Përlotet ylli i Realit, bëri ëndrrën realitet (video)

La Liga

Përlotet ylli i Realit, bëri ëndrrën realitet (video)

Publikuar

-

Reinier Jesus Carvalho është blerja më e re e Real Madridit, i cili u prezantua edhe zyrtarisht përpara medieve.

Klubi madrilen prezantoi sot talentin brazilian edhe pse marrëveshjen me 17-vjeçarin e ka arritur gjatë merkatos së janarit. Reinier në fjalën e tij të parë si futbollist i Real Madridit u shpreh se është i emocionuar pasi për të ka qenë një ëndërr të veshë fanellën e “Los Blancos”.

“Jam duke jetuar ëndrrën time të fëmijërisë, dua të jem pjesë e historisë së mrekullueshme të këtij klubi”, tha Reinier teksa shpërtheu në lot, gjatë prezantimit të tij si lojtar i Real Madridit.

Reinier pritet ti bashkohet disa atdhetarëve të tij me Realin, pasi në skuadrën e drejtuar nga Zinedine Zidane aktivizohen, Rodrygo, Marselo, Casemiro, Vinicius dhe Eder Militao.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: