Connect with Us

Po kalonte një super formë, Skënderbeu merr një lajm të keq për Elezin

Sport

Po kalonte një super formë, Skënderbeu merr një lajm të keq për Elezin

Publikuar

-

Ilir Daja, trajneri i skuadrës së Skënderbeut këtë sezon ka meritën sepse po u jep besimin shumë lojtarëve që kanë pasur pak hapësira në Superioren shqiptare, por edhe në kampionatet fqinje. Në verë te Skënderbeu erdhën një “dyzinë” me lojtarët, nga tregu vendas, nga kampionatet fqinje dhe të huaj, afrikanë kryesisht.

Tashmë frytet e punës po dalin në pah, me Jorgo Pëllumbin, Agon Elezin e ndonjë tjetër. Pa thënë se Esien, Ndeki e ndonjë tjetër nga të huajt kanë filluar që të bëhen protagonist. Skënderbeu tashmë është bërë grup.

Mirëpo, në sfidën me Teutën, trajneri Ilir Daja nuk do të ketë një nga lojtarët më në formë të skuadrës së tij, Agon Elezin që në takimin me Tiranën në “Air Albania” mori kartonin e katërt të verdhë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: