Connect with Us

Po shkëlqen te Verderi, Lala zbulon të ardhmen e Rashicës

BundesLiga

Po shkëlqen te Verderi, Lala zbulon të ardhmen e Rashicës

Publikuar

-

E ardhmja e Milot Rashicës duket gjithnjë e më larg Verder Bremenit. Në verë filluan diskutimet për rinovimin e kontratës së tij, por situata e klubit aktualisht me ekipin që rrezikon rënien, ka bërë që ato të ndërpriten e futbollisti edhe të fillojë të mendojë për kalimin në një skuadër tjetër, ku do të mund të shprehte vlerat e tij edhe në arenën ndërkombëtare.

Megjithatë, Altin Lala për momentin ka preferuar që të evitojë shumë zëra rreth të ardhmes së futbollistit të Kosovës, ndonëse për të mendohet se ka shfaqur interes mes të tjerëve edhe Borusia Dortmund.

“Ai ka një kontratë me klubin që zgjat përtej kësaj vere, për momentin vëmendja është te gjëra më të rëndësishme. Miloti është plotësisht i fokusuar që të sigurojë mbijetesën me Verderin. Që të arrijë një gjë të tillë, ai duhet të vazhdojë të paraqitet mirë”, theksoi menxheri i Rashicës. Gjithsesi, as ai nuk e mohon dot që Rashica është në epiqendër të vëmendjes të shumë klubeve.

“Që kur Miloti shënoi golat e tij të parë dy vite më parë dhe tërhoqi vëmendjen në Bundesligë, të gjithë klubet e mëdha e kanë ndjekur zhvillimin  tij. Është e qartë se një lojtar i tillë është interesant për shumë klube në katër ligat kryesore në Europë.

Miloti është 23-vjeçar. Duhet të marrësh në konsideratë nëse ka ardhur koha që të bësh hapin e radhës”, theksoi ish-mesfushori i përfaqësueses shqiptare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: