Connect with Us

Si sulmues race, ky është goli i Armando Brojës kundër Arsenalit (VIDEO)

Sport

Si sulmues race, ky është goli i Armando Brojës kundër Arsenalit (VIDEO)

Publikuar

-

Armando Broja arriti të lërë gjurmë edhe në takimin e mbrëmshëm me fanellën e Chelsea-t, këtë herë me 23-vjeçarët e kësaj skuadre. Sulmuesi shqiptar është “abonuar” me golin, teksa ia ka dalë që t’i shënojë edhe Arsenalit U-23 në takimin e vlefshëm për “Premiel League 2”, që kryesohet mga Chelsea.

Broja do të shfrytëzonte në maksimum atë krosim të hedhur në zonë nga këndorja prej Gilmour dhe me kokë e dërgon topin pas shpinës së portierit kundërshtar.

utbollisti shqiptar vendosi kështu në minutën e 32-të barashpeshën, ndërsa protagonist do të ishte edhe në golin e përmbysjes. Do të ishte sërish një goditje me kokë e Armando Brojës, i cili pretendoi se topi kishte kaluar vijën, por për tu siguruar ka menduar Gilmour.
Ky i fundit përfitoi nga situate për të shënuar më pas edhe të dytin, duke vulosur kështu shifrat përfundimtare të ndeshjes, ato 1-2./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: