Connect with Us

“Tiranën këtë sezon e kemi mposhtur në çdo lloj drejtimi”, ylli i Kukësit bën deklaratën e papritur

Sport

“Tiranën këtë sezon e kemi mposhtur në çdo lloj drejtimi”, ylli i Kukësit bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

Sfida mes Kukësit dhe Tiranës vë përballë Olsi Teqjen me të kaluarën e tij. Mbrojtësi i verilindorëve ka veshur dikur fanellën e klubit bardheblu, por nuk ka shumë nostalgji në këtë moment, siç e tregon në një intervistë për “SuperSport”, ku ka folur rreth përballjes direkte me këtë skuadër me të cilën rivalizon për kreun e renditjes.

DUELI I KREUT – “Jemi dy skuadrat më në formë të kampionatit dhe një gjë është e sigurt që do të ketë një futboll të bukur, një futboll me ritëm dhe një shumë spektakolar që do të shijohet edhe nga tifozët. Ekipi që do të gabojë më pak, normalisht do të fitojë. Ne na ka shkuar mirë në këto dy faza me Tiranën, e kemi mposhtur në çdo lloj drejtimi. Por kjo nuk do të thotë asgjë. Ne duhet të futemi në fushë me seriozitet se e dimë se kemi përballë ekip me shumë cilësi”.

E KALURA TE TIRANA – “Të them të drejtën u bënë tre sezone që jam shkëputur nga Tirana dhe normalisht ajo doza emocionale ka rënë disi. Por marrëdhëniet me golin nuk i kam shumë të mira kështu që u bëra edhe un kohë pa festuar gol. Nuk mund të jap përgjigje në momentin që bëj gol pasi ai është emocion dhe në një stadium të ri si “Air Albania” nuk mund të them që nuk do të festoj apo nëse do festoj. Do ta mendoj në ato momente nëse e realizoj”.

GJENJDA E EKIPIT – “Po ta shohim si ecuri, ecuria është shumë pozitive, pasi humbjen e fundit e kemi kundër Laçit në transfertë, edhe atë me polemika. Kështu që ekipi ka bërë shumë mirë këto jave, i bie 10 javë pa humbje. Po përligj edhe besimin e klubit, që më ka besuar që kur kam ardhur e deri tani. Ndërsa për përshtatjen me Obanor, dyshja e qendrës duhet të jetë e bashkuar dhe deri tani po bëjmë shumë mirë dhe jemi mbrojtja më e mirë e kampionatit”.

TITULLI – “Kam fituar 5 trofe në karrierën time dhe i vetmi që më mungon është titulli kampion kështu që e dua me patjetër një titull kampion”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: