Connect with Us

Vasil Shkurtaj fton tifozët në stadium ndaj Tiranës: Do jetë festë

Sport

Vasil Shkurtaj fton tifozët në stadium ndaj Tiranës: Do jetë festë

Publikuar

-

Kukësi-Tirana do të jetë kryesfida e javës së 23 në Superiore, që pritet të dhurojë shumë emocione. Kjo pasi flitet për dy skuadrat që aktualisht po luftojnë për titullin në kampionatin shqiptar dhe kanë një konkurrencë të madhe, ku i ndan vetëm një pikë.

Vasil Shkurtaj ka ftuar të gjithë tifozët e Kukësit në emisionin “Pressing”, që të jenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania”. E kjo jo më kot, pasi verilindorët kanë nevojë për mbështetësit e tyre në përballjen e fortë që do të luhet ndaj Tiranës së Egbos.

“Do të jetë një ndeshje festë për futbollin shqiptar siç ka qenë çdo ndeshje në “Air Albania”. Shpresoj dhe i ftoj tifozët kuksianë që të jenë sa më të shumtë në atë stadium për ndeshjen me Tiranën”, ka thënë Shkurtaj. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: