Connect with Us

Video: Ndërpritet derbi i madh, plagoset me kapsoll lojtari i gabuar

Sport

Video: Ndërpritet derbi i madh, plagoset me kapsoll lojtari i gabuar

Publikuar

-

Kapsollat ndërpresin derbin e Kilit, Colo Colo- Universidad de Chile. Tifozët vendas hodhën kapsolla në fushë dhe për fatin e tyre të keq dëmtuan sulmuesin Nicolas Blandi, i cili u mundua të largohej dhe t’i shmangej shpërthimeve.

Ai përfundoi i shtrirë dhe pas ndërhyrjes së mjekëve sërish nuk mund të vazhdonte të luante. Ishte minuta e 71-të dhe arbitri i ndeshjes, duke parë situatën e krijuar, vendosi ta ndërpriste ndeshjen para kohe, kur Universidad de Chile po triumfonte 0-2.

Ultrasit e Colo Colo janë justifikuar më pas, duke theksuar se nuk e bënë diçka të tillë prej rezultatit të ndeshjes dhe se nuk kishin pasur synim të sulmonin ndonjë lojtar. Personi që hodhi lëndët plasëse në fushë u arrestua dhe do të përballet me ligjin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: