Connect with Us

VIDEO/ Tirana zbulon surprizat e 100-vjetorit

Sport

VIDEO/ Tirana zbulon surprizat e 100-vjetorit

Publikuar

-

Me apo pa titullin kampion, klubi i Tiranës do të festojë si rrallëherë këtë vit që përkon me 100-vjetorin e krijimit. Bardheblutë kanë kohë që përgatiten ta kthejnë 2020-ën në festë dhe kanë zgjedhur aktivitete nga më të ndryshmet që do të zhvillohen muaj pas muaji për të bërë sa më të paharrueshëm këtë vit jubilar.

Nëpërmjet një video promocionale të shpërndarë në rrjetet sociale, klubi ka treguar edhe se cilat janë disa nga surprizat që presin tifozët në muajt e ardhshëm.

Kështu, pjesë e surprizave për tifozët do të jetë përurimi i librit “Tirona 100 vjet”, një dokumentar kushtuar 100-vjetorit të klubit, do të ketë një muze të veçantë për 100-vjetorin, këngën e 100-vjetorit, Kupën e 100-vjetorit si dhe miqësore luksi të cilat do të zbardhen në ditët në vijim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: