Connect with Us

Zbehen shanset e Manajt për të debutuar, Barcelona merr vendimin e papritur

Kombëtare

Zbehen shanset e Manajt për të debutuar, Barcelona merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Ditën e djeshme Barcelona mori lejen për të ndërhyrë në blerjen e një lojtari brenda kufijve spanjoll, pas dëmtimit të rëndë të Dembele. Alternativat na tavolinën e Bartomeut kanë qenë të shumta, por skuadrat nuk janë të gatshme të heqin dorë nga lojtarët e tyre në këtë fazë të kampionatit. E vetmja mundësi e Barçës është sulmuesi i Leganes, Martin Brejthuejt.

Danezi ka zhvilluar një kampionat në nivele mesatare, duke shënuar 6 gola dhe asistuar 5 herë me ekipin e tij, që ndodhet në vendin e parafundit në LaLiga, pozicion që nuk pritet të ndryshojë, duke parë nivelin e kësaj skuadre. Brejthuejt ka një klauzolë prej 18 milionë eurosh për prishje të njëanshme të kontratës, shumë që Barça nuk do e ketë të vështirë ta paguajë.

Drejtuesit katalanas po lëvizin me shpejtësi për të mbyllur çdo detaj, me qëllimin që lojtari të jetë i gatshëm për trajnerin Kike Setien për ndeshjen e fundjavës kundër baskëve të Eibar.

Ardhja e 28-vjeçarit do të veniste shpresat e Rei Manajt për një debutim të mundshëm me yjet e ekipit të parë. E vetmja mundësi për sulmuesin e kombëtares sonë është grumbullimi në Champions, por zbritja në fushë duket shumë e vështirë sepse në atë kompeticion, Barcelona hedh më të mirët në fushë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: