Connect with Us

Zgjidhet enigma, ja kush pritet të jetë ekipi i ri i Marash Kumbullës

Seria A

Zgjidhet enigma, ja kush pritet të jetë ekipi i ri i Marash Kumbullës

Publikuar

-

Emri i tij u lakua së tepërmi gjatë merkatos dimërore, teksa shumë klube të njohura kanë shfaqur hapur interesin për të. I gjithë ky interesim justifikohet më së miri nga paraqitjet në fushën e lojës të Marash Kumbullës, që me vetëm gjysmë sezoni në Serie A po i mahnit të gjithë. Napoli ishte në garë të fortë për të marrë shërbimet e mbrojtësit shqiptar, por e ardhmja e këtij të fundit pritet të jetë tjetërkund.

Futbollisti 20-vjeçar me shumë mundësi do të ndjekë në verën e ardhshme rrugën që të çon në Milano, atje ku do të veshë fanellën e Interit. Madje kjo ishte edhe arsyeja përse Kumbulla refuzoi Napolin, duke pëlqyer kështu më tepër zikaltrit. Këta të fundit e kërkuan shqiptarin në janar, ndërsa vetë presidenti i Veronës është takuar me drejtuesit e Interit dhe në qendër të bisedimeve ka qenë emri i Marash Kumbullës.

Në Itali tashmë lajmërojnë largimin e Diego Godin në fund të sezonit dhe Marota e sheh zëvendësuesin ideal në prapavijën e Veronës. Një shumë prej 20 milionë eurosh u la në tryezën e klubit veronez së bashku me shërbimet e Dimarcos. Ky i fundit u huazua me të drejtë blerje nga Verona, gjë që bën të ngrihen hipoteza se marrëveshja me sa duket është arritur. Ajo çfarë pritet është ardhja e verës për të zyrtarizuar çdo gjë, duke i dhënë kësaj historie një fund të lumtur për të gjitha palët./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE