Connect with Us

ZYRTARE/ Arlind Ajeti prezantohet te skuadra e re

Kombëtare

ZYRTARE/ Arlind Ajeti prezantohet te skuadra e re

Publikuar

-

Arlind Ajeti rikthehet të firmosë me një ekip dhe do të vazhdojë karrierën në Danimarkë. Ish-mbrojtësi i kombëtares kuqezi qëndron pushim prej korrikut të verës së kaluar, moment kur i dha fund aventurës me Grasshopers.

26-vjeçari ka arritur akordin me Vejle dhe është prezantuar nga skuadra që kryeson divizionin e dytë të futbollit danez. Objektivi i Vejle është rikthimi në elitë, teksa te kjo skuadër aktivizohen edhe Ylber Ramadani dhe Arbnor Muçolli.

CV-ja e Ajetit flet vetë, edhe pse nuk është aktivizuar në gjysmën e dytë të vitit 2019. Shpresojmë të rikthejmë në formën më të mirë fizike lojtarin. Është e qartë që 19 ndeshjet me Shqipërinë dhe 41 takimet e zhvilluara në Serie A, janë një shprehje e qartë e kualitetit të Arlindit“, thekson Jacob Kruger, trajneri i Vejle.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE