Connect with Us

Atalanta shkruan shqip në faqen zyrtare, ja arsyeja

Kombëtare

Atalanta shkruan shqip në faqen zyrtare, ja arsyeja

Publikuar

-

Berat Gjimshii feston sot datëlindjen e 27. Mbrojtësi i Kombëtares është një ndër më të rëndësishmit në repartin e prapavijës së Atalantës, ndaj edhe klubi nuk mund të harronte një urim për futbollistin.

Nëpërmjet një postimi në faqen e tyre zyrtare në rrjetet sociale, Atalanta e uroi në gjuhën shqipe, ndërsa shpreson që Gjimshiti ta festojë sa më mirë këtë ditë të shënuar.

Kjo lidhet edhe me faktin se Atalanta sot në mbrëmje luan ndeshjen e parë në 1/8-tat e Ligës së Kampionëve teksa pret Valencian. Ndaj, klubi kërkon një dhuratë nga Gjimshiti, ndërsa një sukses do ia bënte edhe më speciale festën mbrojtësit shqiptar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: