Connect with Us

Barcelona fton sërish Rei Manajn, shansi i fundit për shqiptarin

La Liga

Barcelona fton sërish Rei Manajn, shansi i fundit për shqiptarin

Publikuar

-

Barcelona është duke vazhduar përgatitjet për ndeshjen e radhës, atje ku do të përballet ndaj Eibarit. Një ndeshje që duhet fituar nga katalanasit, pasi janë vetëm një pikë larg Realit të Madridit që kryeson aktualisht La Ligan.

Në mëngjesin e sotëm trajneri Setien ka thirrur Rei Manajn për t’u stërvitur me ekipin e parë. Futbollisti shqiptar nuk është stërvitur në ditën e djeshme me yjet e Barcelonës, ndërsa u morën vetëm Araujo, Monchu, Riqui Pig dhe Ansu Fati nga ekipi i dytë.

Lista është shtuar në ditën e sotme me Akiemen, Saverion dhe Manajn, që kanë qenë nën urdhërat e Setien. Ky është shansi i fundit i Rei Manajt, për të provuar mundësitë e veta dhe për të debutuar me fanellën e parë të Barcelonës. Në orët në vazhdim pritet që të zyrtarizohet sulmues danez Braithëate nga Leganes, por do e këtë të vështirë që të jetë i gatshëm kundër Eibar. Për këtë arsye, Manaj duhet të tregojë të gjitha vlerat e tij, pasi puna do të vështirësohet edhe më tepër. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: