Connect with Us

Champions: Atalanta të kënaq sytë, fitore e pastër dhe e bukur ndaj Valencias (video)

Seria A

Champions: Atalanta të kënaq sytë, fitore e pastër dhe e bukur ndaj Valencias (video)

Publikuar

-

Atalanta është padyshim surpriza më e bukur e këtij sezoni në Champions League. Bergamaskët kanë mundur 4-1 Valencian në “San Siro” duke hedhur kështu një hap të mirë drejt çerekfinaleve.

Hateboer hapi serinë e golave në minutën e 16-të, por meritën më të madhe për këtë gol e pati kapiteni Papu Gomez.

Ilicic dyfishon rezultatin në minutën e 41-të me një goditje të fortë brenda zone.

Pjesa e dytë ishte po aq e bukur sa e para. Freuler shënoi të tretin për italianët në minutën e 56-të me një të djathtë fantastike, pas 6 minutash Hateboer shënoi golin e dytë personal dhe të katërtin për Atalantën.

Golin e vetëm për miqtë e shënoi Cheryshev në minutën e 66-të. Atalanta do të shkojë në ndeshjen e kthimit në “Mestalla” me nje rezultat shumë të mirë dhe me shumë shanse për të kaluar më tej. Mbrojtësi i kombëtares tonë, Berat Gjimshiti, ishte i pafat sot, pasi humbi ndeshjen për shkak të një dëmtimi muskulur gjatë nxehmjes. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: