Connect with Us

“Diell artificial”, 200 mijë euro investim i ri në “Air Albania”

Kombëtare

“Diell artificial”, 200 mijë euro investim i ri në “Air Albania”

Publikuar

-

“Air Albania” vazhdon të mbetet dëshira kryesore e klubeve të Superiores, për t’i zhvilluar takimet në arenën e re që është ndërtuar në Shqipëri. Kjo jo më kot, pasi përveç komoditetit të lartë dhe vlerësimit që ka marrë stadiumi i ri, jep edhe më shumë të ardhura për klubet.

Një pjesë që mbetet ende për t’u punuar është ajo e fushës. Kjo e fundit ka kushtuar 50.000 euro, ndërsa pritet që të jetë në kualitetet më të larta. Steha e tribunës jugore mbulon një pjesë të madhe të fushës dhe kjo ndikon që rrezet e diellit të mos e furnizojnë mjaftueshëm, që të jetë atje ku duhet.

Në muajin qershor pritet që fusha të jetë në nivelin më të mirë, pasi nuk do të ketë më probleme. Ndërkohë “Top Channel” raporton se do të kemi një “diell artificial”, atje ku shoqëria që menaxhon stadiumin do të blejë dhe vendosë llampa ngrohëse që kushtojnë rreth 200.000 euro për të mbajtur temperaturën e duhur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: