Connect with Us

Ecuria fantastike, shqiptarët bëjnë namin në Serinë A

Kombëtare

Ecuria fantastike, shqiptarët bëjnë namin në Serinë A

Publikuar

-

Shqiptarët në Serinë A janë duke kaluar një formë fantastike. Marash Kumbulla, me paraqitjet e tij, ka fituar vëmendjen e gjysmës së klubeve të mëdha europiane.kumbulla

Ndërkohë, për sfidat e fundjavës, Etrit Berisha, Thomas Strakosha dhe Berat Gjimshiti kanë statistikat më të mira. Për portierin e SPAL, në vigjilje të përballjes me Juven bëhet me dije nga “OPTA Paolo” se është portieri me numrin më të madh të pritjeve, 102. “Mace në Serinë A”, shkruhet për portierin kuqezi.

Ndërkohë, gardiani tjetër, Thomas Strakosha, me paraqitjen e bërë ndaj Interit, është vendosur mes portierëve me “top pritjet”. Strakosha ka bërë pesë të tilla.gjimshiti

Berat Gjimshiti është vlerësuar si lojtari me numrin më të madh të topave të rikuperuar, 24. Shqiptari i Atalantës, dhuroi edhe një asist.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: