Connect with Us

Gati për revolucionin e madh/ Trajneri legjendar bën propozimin e bujshëm

Sport

Gati për revolucionin e madh/ Trajneri legjendar bën propozimin e bujshëm

Publikuar

-

Arsene Wenger ka gati një propozim revolucionar në lidhje me futbollin. Një ndër problemet e mëdha që po shkakton teknologjia VAR lidhet me pozicionet jashtë loje. Francezi, i cili ka marrë postin e shefit të zhvillimit global të futbollit në FIFA, po tenton të ndryshojë rregullat e “offside”.

Sipas ish-trajnerit të Arsenalit, mjafton që sulmuesi të jetë në linjë me mbrojtësin e fundit për t’u quajtur në pozicion të rregullt. Hunda, duart, krahët dhe pjesë të trupit nuk do të jenë më të rëndësishme. Me pak fjalë prioriteti do i jepet sulmuesve dhe numri i pozicioneve të parregullta do të zvogëlohet.

Propozimi i Wenger do të diskutohet në 29 shkurt në Belfast dhe me datë 1 qershor do të hyjë në fuqi, gjithmonë nëse merr besimin e FIFA-s. Ndryshimi i rregullores do të aplikohej në Euro 2020, kompeticion që nis 12 ditë më pas në ndeshjen e parë midis Italisë dhe Turqisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: