Connect with Us

Ishte pranë kalimit te Milanit, zbulohen prapaskenat e bujshme. Ja pse dështoi transferimi i Januzajt

Seria A

Ishte pranë kalimit te Milanit, zbulohen prapaskenat e bujshme. Ja pse dështoi transferimi i Januzajt

Publikuar

-

Adnan Januzaj ishte në qendër të vëmendjes këtë merkato janari teksa u bë objektivi i dy skuadrave në Seria A, të Milanit dhe Romës. Kuqezinjtë ishin në kërkim të një sulmuesi krahu për të zëvendësuar Suso, ndërkohë që Roma për të zëvendësuar Nicolo Zaniolo. Në fund asnjë prej klubeve nuk vazhdoi më negociatat duke i kthyer përgjigje negative klubit të Real Sociedad e cila e ka në pronësi sulmuesin Januzaj.

Në Itali së fundmi kanë zbuluar arsyet se pse Milani nuk arriti të merrte futbollistin belg. Sipas medias CalcioMercato, Maldini, Boban dhe Massaro u interesuan veçanërisht për ish futbollistin e Manchester United, por në fund nuk u arrit konkluzioni i dëshiruar për shkak të kërkesave ekonomike. Klubi spanjoll kërkonte 12-15 milion euro për Januzaj ndërkohë që edhe vetë futbollisti nuk ulte kërkesat e tij financiare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: