Connect with Us

Jo vetëm Interi, edhe 3 ekipe të mëdha gjermane duan Marash Kumbullën

BundesLiga

Jo vetëm Interi, edhe 3 ekipe të mëdha gjermane duan Marash Kumbullën

Publikuar

-

Marash Kumbulla është duke bërë një sezon të shkëlqyer me Veronën në Serinë A. Mbrojtësi i Kombëtares, gjatë merkatos së verës do jetë një emrat më të kërkuar nga klubet italiane dhe jo vetëm.

Siç raporton “Corriere Dello Sport”, Interi po ndjek nga shumë afër rastin e mbrojtësit shqiptar. Në fillim të këtij viti Marota dhe Ausilio takuan agjentin e lojtarit, duke folur për kalimin e tij tek Interi. Një marrëveshje nuk u arrit siç vetë koha e tregoi, por duket se Interi është gati për një “luftë” të gjatë për shërbimet e Kumbullës.

Nga ana tjetër nuk duhet të harrohet, Napoli dhe Lacio që kanë shfaqur interes të madh. Edhe tre klube gjermane hedhin sytë nga shqiptar, bëhet fjalë për: Lajpcig, Bajern dhe Dortmund, që kanë dërguar skaut për ta ndjekur nga afër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: