Connect with Us

Keidi Bare rikthehet në stërvitjen e Malagës, nuk do e besoni si e presin

La Liga

Keidi Bare rikthehet në stërvitjen e Malagës, nuk do e besoni si e presin

Publikuar

-

Keidi Bare ka munguar në fushën e lojës me Malagan prej rreth një muaji. Shkak është bërë një dëmtim i pësuar nga mesfushori shqiptar. Megjithatë kjo duket se është lënë pas, teksa Bare është rikthyer të stërvitet sërish me ekipin. Këtë gjë e tregon vetë klubi spanjoll, që shpërndan në faqen e tij zyrtare një video në të cilën shfaqet rikthimi i futbollistit shqiptar në skuadër.

Bashkimi i lojtarit kuqezi me pjesën tjetër të ekipit është pritur mjaft mirë nga klubi. Futbollistët e tjerë së bashku me trajnerin mirëpresin e buzëqeshje Baren. “Keidi tashmë është me grupin!  Ende nuk e ka mbaruar tërë seancën, por çfarë gëzimi na jep të shohim përsëri në jeshile!”, ka shkruar Malaga për motorin e mesfushës së tyre, duke e bërë të qartë se çfarë rëndësie ka Bare në ekip./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: