Connect with Us

Kukësi shton panikun te Tirana, Egbo mban peng formacionin

Sport

Kukësi shton panikun te Tirana, Egbo mban peng formacionin

Publikuar

-

Tirana ka vazhduar përgatitjet për sfidën me Kukësin. Stërvitja e djeshme ka filluar më vonë se zakonisht, sepse drejtori sportiv i klubit ka zhvilluar një mbledhje të gjatë me ekipin në fushën me bar sintetik të “Skënder Halilit”.

Është folur gjatë nga të gjithë për ndeshjen me Kukësin, ndërkohë që më pas skuadra ka punuar e qetë.Ekipi kishte katër mungesa, ndërkohë që Emanuel Egbo i ndau lojtarët në katër grupe.

Trajneri i Tiranës nuk bëri ndonjë formacion, duke e lënë si zakonisht për ditët e fundit, parë kjo edhe nga gjendja e lojtarëve dhe mungesat e tyre për shkak të gripit. Egbo po mundohet që ta mbajë të fshehtë formacionin apo idetë e tij, ndërkohë që verilindorët janë skuadra e vetme që ka mundur Tiranën në dy takimet e para.

Kuksianët e kanë dënuar skuadrën bardheblu në Elbasan 2-1 ku nga Tirana shënoi Kobinah. Në kryeqytet, Tirana u shpartallua më keq, 1-3 dhe në atë ndeshje u shkarkua Julian Ahmataj edhe pse ndeshja u nis mirë me një gol të bardhebuve. Për ndeshjen me Kukësin, duhet të kenë shumë kujdes dy lojtarë, gjithmonë nëse luajnë në atë sfidë.

Bëhet fjalë për Agustin Torasën dhe Erjon Hoxhallarin. Dyshja ka nga tre kartonë dhe nëse marrin edhe kartonin e katërt, humbasin derbin e madh me Partizanin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Superliga shqiptare rrezikon ekzistencën, Laçi mesazh të drejtpërdrejtë FSHF-së

Publikuar

-

Nga

Klubi i Laçit ka ngritur zërin rreth situatës së vështirë financiare të krijuar në futbollin shqiptar prej koronavirusit, pasi në vendin tonë vazhdon gjendja emergjente e koronavirusit. Në një njoftim publik të klubit kurbinas i bëhet thirrje qeverisë shqiptare të gjejë zgjidhje për të lehtësuar klubet shqiptare nga barra e rëndë e detyrimeve financiare (tatim […]

LEXO TE PLOTE