Connect with Us

Luan për Maqedoninë e Veriut, talenti i Skënderbeut e thotë troç: Jam 100% shqiptar

Sport

Luan për Maqedoninë e Veriut, talenti i Skënderbeut e thotë troç: Jam 100% shqiptar

Publikuar

-

Skënderbeu do të ketë një tjetër ndeshje të vështirë në kampionat. Pas barazimit ndaj Tiranës, korçarët presin në shtëpi Teutën dhe do të kërkojnë me çdo kusht 3 pikët. Një mungesë e sigurt për trajnerin Daja do të jetë mesfushori Agon Elezi për shkak kartonash. Në një prononcim për “RTSH Sport”, Elezi ka analizuar ecurinë tij pozitive në kampionat, por edhe skuadrën e Skënderbeut.

“Kemi kryer përgatitje shumë të forta dhe po bëjmë ndeshje shumë të bukura në kampionat. Po krijojmë shumë raste, por na ka munguar finalizmi para portës. Besoj se me kalimin e javëve golat do të vijnë gjithashtu edhe rezultatet pozitive”.

Sfida ndaj Teutës? “I marrim ndeshjet një e nga një. E kemi harruar sfidën ndaj Tiranës ku morëm një rezultat pozitiv, por edhe mund të kishim dal me fitore. Kemi një ndeshje të vështirë ndaj Teutës që ka një ekip mjaft cilësor, por mendoj se pikët ngelen në Korçë.

Kur fliten fjalë pozitive në media për mua normalisht që më vjen mirë pasi kam punuar shumë për të arritur deri këtu, por duhet të punoj akoma më shumë. Dua të falenderoj profesor Dajën për besimin që më ka dhënë dhe shpresoj t’ia shpërblej besimin e dhënë. Nuk jam ende I kënaqur me veten time e për këtë duhet të punoj akoma më fortë. Idhull kam vetveten, por marrë shembuj nga Pjanic, Kroos apo edhe Xavi Alonso, I ndjek gjithmoë dhe mundohem t’I kopjoj gjithmonë.

Flas shumë mirë shqip pasi në shtëpi kam xhaxhai dhe hallën që janë mësues të gjuhës shqipe dhe jemi familje intelektualësh në Shkup, jam 100% shqiptar.

Kam firmosur një kontratë 3-vjeçare me Skënderbeun, por shpresoj të mos ngelem deri në fund këtu. Shpresoj të kaloj në një kampionat në Europë pasi kjo është dëshira e çdo lojtari të ri e për këtë gjë po punojmë sëbashku me klubin”, u shpreh Elezi

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: