Connect with Us

Mundën kampionët e Europës/ Video: Lojtarët e Atletico e “djegin” në palestër

La Liga

Mundën kampionët e Europës/ Video: Lojtarët e Atletico e “djegin” në palestër

Publikuar

-

Atletico Madrid befasoi Liverpoolin duke mundur kampionët në fuqi të Champions League me rezultatin 1-0 në takimin e parë të 1/8-ave.

Klubit spanjoll i mjaftoi një gol i shënuar nga Saul Niguez në minutën e 5′, duke siguruar një rezultat optimist për të kaluar në fazën tjetër. Ditën e sotme, futbollistët e drejtuar nga Diego Simeone, teksa stërviteshin në palestër kanë vijuar të festojnë për rezultatin e arritur mbrëmjen e djeshme.

Lojtarët e Atleticos me bluza në duar krijojnë një atmosferë duke i ngjasuar ë krijuar nga tifozët në shkallët e stadiumit “Wanda Metropolitano”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: