Connect with Us

“Pa foton time kur e hodhi mamaja në Facebook”, e dashura e Vrionit rrëfen historinë e veçantë të dashurisë

Sport

“Pa foton time kur e hodhi mamaja në Facebook”, e dashura e Vrionit rrëfen historinë e veçantë të dashurisë

Publikuar

-

Historia e dashurisë e sulmuesit të Kombëtares, Xhakomo Vrionit, është vërtet shumë e veçantë. Fati kishte rezervuar për të lidhjen me Sara Deljallisi, që e vazhdon prej katër vitesh dhe që ka lindur në rrjetet sociale.

Vite më parë kishin qenë edhe komshinjë në Shqipëri, por do të ndaheshin, për pak kohë. Në një moment mamaja e vajzës kishte postuar foton e Sarës në “Facebook”. Kjo i ka bërë shumë përshtypje lojtarit që aktualisht është pjesë e Juventusit, duke folur menjëherë me të. Gjatë një interviste për “Tuttomercatoweb”, vetë Sara shpjegon këtë dashuri:

Home

Historia e veçantë e dashurisë së Xhakomo Vrionit: Pa foton time kur e hodhi mamaja në “Facebook”
On Feb 19, 2020
0
Share
Historia e dashurisë e sulmuesit të Kombëtares, Xhakomo Vrionit, është vërtet shumë e veçantë. Fati kishte rezervuar për të lidhjen me Sara Deljallisi, që e vazhdon prej katër vitesh dhe që ka lindur në rrjetet sociale.

Vite më parë kishin qenë edhe komshinjë në Shqipëri, por do të ndaheshin, për pak kohë. Në një moment mamaja e vajzës kishte postuar foton e Sarës në “Facebook”. Kjo i ka bërë shumë përshtypje lojtarit që aktualisht është pjesë e Juventusit, duke folur menjëherë me të. Gjatë një interviste për “Tuttomercatoweb”, vetë Sara shpjegon këtë dashuri:

“Xhakomo pa një fotografi timen që e kishte publikuar mamaja në profilin e saj të “Facebook”. Fati e donte që ne kemi qenë edhe komshinjë në Shqipëri, origjinën tonë. Pas fotos ai vendosi të më shkruaj dhe pas një kohe të shkurtër kemi vendosur që të takohemi.

Po absolutisht që ka qenë dashuri me shikim të parë. Që kur jemi takuar për herë të parë në Xhenoa, ishte një dashuri, pavarësisht se ishim të vegjël. Xhakomo është një person i ëmbël, ëmbëlsia e tij dhe mirësjellja më bëri që të bija në dashur me të. Ndihem e mbrojtur kur jam me të. Është një djal i mrekullueshëm, ndoshta pak i rrëmujshëm, por që kujdeset për gjërat që do.

Ne nuk jetojmë bashkë akoma, por kur jemi të dy mundohem që të gatuaj vetë. Atje më ndihmon edhe Xhakomo, pasi ka pasion për gatimin. Çfarë bëj kur duhet ta tërheq Vrionin vetëm për vete? Makarona dhe proshutë, kjo është pika e tij e dobët”, ka thënë Sara.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: