Connect with Us

Përballja ndaj Maqedonisë së Veriut, tifozët e Kosovës bëjnë njoftimin e rëndësishëm

Kombëtare

Përballja ndaj Maqedonisë së Veriut, tifozët e Kosovës bëjnë njoftimin e rëndësishëm

Publikuar

-

Tifo-grupi “Dardanët” kanë ndezur sfidën që tani, duke thënë se si gjithmonë ata do të jenë aty për të përkrahur skuadrën e tyre të zemrës, e cila është shumë pranë shkrimit të historisë, si skuadra e parë që kualifikohet në një kompeticion të rëndësishëm  në pjesëmarrjen e parë. 

Ndeshja ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të zhvillohet me 26 mars. Për këtë ndeshje tifozët e Kosovës “Dardanët” kanë bërë një njoftim të rëndësishëm për bileta:

 Më poshtë keni njoftimin e plotë të tifo-grupit ‘Dardanët’:

“Nuk na ndanë edhe shumë kohë nga ndeshja historike me Maqedoninë e Veriut. Kosova e jonë do tē përballet me ekipin e fqinjit jugor me datën 26 mars, në gjysëm finalen e Play-off të Ligës së Kombeve për kualifikim nē Euro2020.

Ne, ‘Dardanët’ tifozët e Kosovës, si gjithmonë dhe gjithkund do të jemi aty në përkrahje të djelmoshave tanë. Por, këtë herë në një numër edhe më të madh për dallim nga ndeshjet e kaluara si mysafirë.

Andaj, ftojmë tifozët të fillojnë procedurat e njohura për biletat individuale për këtë ndeshje të madhe.

Luanët Dardanë kurrë nuk do të jenë vetëm.

Luanët Dardanë në fushë do ta kenë lojtarin e 12 nē tribuna – tifozët ‘Dardanë’.

Luanët Dardanë nuk dorëzohen kurrë nē fushë, siç nuk do të ndalet kurrë përkrahja e çmendur (por korrekte) e ‘Dardanëve’ në tribuna. Ëndrra Dardane e Europianit nuk ndalet në Shkup.

Ne do udhëtojmë me datën 26 mars 2020 pikërisht në ditën e ndeshjes në mënyrë të organizuar nga të gjitha qytetet e Kosovës së bashku të gjithë me autobusë. Biletat për këtë ndeshje keni kohë që deri me datën 28 shkurt ti rezervoni tek personat përgjegjës në qytete.

Çmimi kushton 30.00 Euro, bileta e ndeshjës, rekuizita (duks me kapelë,shallë me simbole të Dardanëve), udhëtimi i organizuar me autobusë.

Prishtinë, Lorik Berisha, 049/970-561

Mitrovicë, Vedat Kurshumliu, 049/970-562

Pejë, Nermin Ferizi, 049/970-563

Prizren, Arianit Rexhaj, 049/970-564

Ferizaj, Driton Spahiu, 049/970-565

Gjilan, Avdyrahim Salihu, 049/970-566

Valon Selimi, 049/970-567

Skënderaj, Flamur Mustafa, 049/970-568

Gjithashtu në rast të ndonjë pa-qartësie ju mund të vizitoni FanClub “Dardanët”, për informata më të hollësishme.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE