Connect with Us

Po i habit të gjithë me formën e tij, miku i familjes zbulon vendin ku është ngjizur Haaland

BundesLiga

Po i habit të gjithë me formën e tij, miku i familjes zbulon vendin ku është ngjizur Haaland

Publikuar

-

Erling Haaland vijon të mahnitë botën e futbollit dhe dopieta e mbrëmshme ndaj PSG-së në Ligën e Kampionëve, vijon të përmirësojë rekordet e tij, që ndonëse në moshë fare të re, po shënon në mënyrë të frikshme.

Miku i tij dhe familjes Haaland, Jan Aege Fjortoft, i cili ka luajtur me skuadrat e moshave me Erling dhe tani komenton ndeshjet për një televizion norvegjez, ka zbuluar një sekret interesant në lidhje me djaloshin norvegjez.

“Çfarë mund të prisni tjetër nga një djalosh që është ngjizur në dhomat e zhveshjes së Leeds United”, deklaroi Fjortoft, duke shtuar se gjithçka ka ndodhur pas një marrëdhënieje të konsumuar nga prindërit e tij, gjatë kohës kur babai i tij luante në Angli.

Haaland shënon me një thjeshtësi të habitshme dhe gjuajtjet e tij në shumicën e rasteve i ndal vetëm rrjeta, ndërsa pas Salzburgut, aftësitë për gola po i dëshmon edhe te gjermanët e Borussia Dortmund ku shkoi vetëm në janar të këtij viti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: