Connect with Us

Video/ “Po na q*het nëna këtu, me halle jemi të gjithë”, shikoni si motivohen te Flamurtari

Sport

Video/ “Po na q*het nëna këtu, me halle jemi të gjithë”, shikoni si motivohen te Flamurtari

Publikuar

-

Flamurtari do të merrte fitoren e parë në Gjirokastër, atje ku do të fitonte me rezultatin 0-1 ndaj Luftëtarit. Kjo ishte edhe tre pikëshi i parë që vlonjatët merrnin në këtë Superiore, pas 22 javësh kampionat.

Por si u arrit deri këtu? Portieri Shpëtim Moçka tregon një video motivuese që është bërë te Flamurtari mes lojtarëve. Ata flisnin për situatën e klubit, duke vendosur theksin në faktin se klubi nuk e kishte marrë ende fitoren e parë dhe kjo gjendje nuk mund të vazhdonte gjatë.

Çuna kemi që nga gushti që po stërvitemi dhe turp i zotit që nuk kemi ende fitoren e parë. Sot është dita për të luftuar për veten tonë. Po na q…. nëna këtu, po djersisim në stërvitje. Me halle e më probleme ne jemi të gjithë, por këtë fitore sot le ta marrim për veten tonë. Për klubin, për Flamurtarin, në rregull?”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: