Connect with Us

Skënderbeu vendos brenda 3 ditësh të ardhmen e Dejvi Bregut

Sport

Skënderbeu vendos brenda 3 ditësh të ardhmen e Dejvi Bregut

Publikuar

-

Tre ditët e ardhshme do të jenë ato që do të vendosin fatin e vlonjatit Dejvi Bregu, nëse do të mbetet pjesë e klubit korçar, apo nëse do të vijojë karrierën e tij në Rusi, ashtu siç i është premtuar.

Nuk është më sekret që Skënderbeu po përpiqet me çdo kusht që të shesë futbollistin në këto ditë, pasi përndryshe marrëveshja e tij me korçarët mbyllet në verë dhe klubi praktikisht nuk do të përfitonte më ekonomikisht nga ai. Megjithatë, opsionet që kanë mbetur janë të pakta dhe vendi tek i cili kanë shpresë se mund të finalizojnë një marrëveshje, Rusia, mbyll merkaton e saj më datë 21 shkurt.

Me pak fjalë, brenda ditës së premte, Skënderbeu duhet të ketë zgjidhur situatën e lojtarit i cili ua ka lanë gjithçka në dorë drejtuesve të klubit korçar, duke besuar se do të veprojnë me të ashtu siç kanë ditur të bëjnë me shumë futbollistë të tjerë që kanë kaluar në kampionatet europiane nga ky ekip. Nëse dritarja e Rusisë mbyllet, atëherë opsionet e mundshme për të do të mbeteshin nga kampionet e Republikës Çeke, Ukrainës apo Polonisë, por vetëm nëse arrihet të sigurohet ndonjë nga ekipet e mëdha në këto vende.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: