Connect with Us

Virgjëria, lotët e Messit dhe historia me UFO-t/ Rrëfehet Maradona

Sport

Virgjëria, lotët e Messit dhe historia me UFO-t/ Rrëfehet Maradona

Publikuar

-

Diego Maradonës Zoti i fali talent në këmbë dhe shumë çmenduri në kokë. Legjenda argjentinase mbetet prej vitesh një personazh karizmatik. 59-vjeçari vjen me një rrëfim interesant për Tyc Sports, aty ku tregon shumë histori, mbi të gjitha ajo e rrëmbimit nga UFO-t.

“Pse i shpikni gjërat? Njëherë, pasi kisha pirë shumë, u zhduka nga shtëpia për tre ditë radhazi. Kur u ktheva në shtëpi, u thashë që më kishin rrëmbyer UFO-t. ‘Ata më rrëmbyen, nuk arrij dot t’ua shpjegoj”, tha argjentinasi.

Për Maradonën nuk ka tabu, teksa tregon edhe se si e humbi virgjërinë: “E humba virgjërinë kur isha 13 vjeç. Ndodhi në një bodrum, me një zonjë të moshuar. Unë isha mbi të dhe ajo po lexonte një gazetë”.

Në fund zbulon diçka edhe për Lionel Messin, të cilin Maradona e ka pikë të dobët: “Unë jam shok i Messit. E pashë atë të qante në dushe kur u mundëm nga Gjermania me rezultatin 4-0, ndërkohë që shumë lojtarë të tjerë po kërkonin për biletat avioni për t’u larguar në shtëpi”. /

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: