Connect with Us

Zyrtarizohet ndeshja e radhës në “Air Albania” pas Kukësi-Tirana

Sport

Zyrtarizohet ndeshja e radhës në “Air Albania” pas Kukësi-Tirana

Publikuar

-

Sfida mes Partizanit dhe Bylisit për javën e 23-ë të Kategorisë Superiore do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania”.Në një njoftim të fundit të kampionëve të Shqipërisë, konfirmohet se takimi do të zhvillohet ditën e shtunë në orën 17:00.

Në këtë mënyrë, “Air Albania” bëhet pronë e kampionatit shqiptar pasi në të janë zhvilluar disa sfida të rëndësishme të këtij sezoni: derbi Tirana-Partizani 2-1, Tirana-Teuta 2-1, Kukësi-Partizani 1-0 dhe Tirana-Skënderbeu 1-1.

Kujtojmë që “Panorama Sport” mësoi se të kuqtë i kërkuar FSHF-së që takimi përballë ballshiotëve të luhet në impiantin modern të futbollit shqiptar “Air Albania”.

Njoftimi i Partizanit:

KATEGORIA SUPERIORE / JAVA 23
FK PARTIZANI🆚KF BYLIS
🗓️E SHTUNË 22 SHKURT
ORA 17:00
🏟️“AIR ALBANIA STADIUM”

Klubi njofton se takimi Partizani – Bylis i vlefshëm për javën e 23 të Kategorisë Superiore, do të zhvillohet në “Air Albania Stadium” ditën e shtunë ora 17:00

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: