Connect with Us

Atalanta shkëlqen në Champions, Gasperini e ka mendjen te Gjimshiti pas ndeshjes

Seria A

Atalanta shkëlqen në Champions, Gasperini e ka mendjen te Gjimshiti pas ndeshjes

Publikuar

-

Duhej të ishte dhurata më e bukur e Berat Gjimshitit për datëlindje “Champions League”, por fatkeqësisht, kështu nuk mendoi Josip Ilicic. Shoku i skuadrës i ka bërë “dhuratën më të keqe të mundshme”, megjithëse pa qëllim.

Pas një dueli me të në nxehmje, Gjimshiti pësoi një tërheqje muskulore, ndërsa pavarësisht se ishte pjesë në formacionin zyrtar, u detyrua që t’ia linte vendin Caldaras. Ky i fundit do të largohej në minutën e 74 nga fusha për t’i lënë vendin Zapatas, ndërsa De Roon u improvizuar në mbrojtje. Atalanta fitoi me rezultatin 4-1 ndaj Valencias, duke i surprizuar të gjithë me nivelin e treguar. Ndërkohë trajneri i klubit nga Bergamo, Gasperini, ka treguar një vlerësim të madh për Gjimshitin pas ndeshjes me fjalët e thëna.

“Ne kemi humbur Gjimshitin, që njëkohësisht largoi diçka prej nesh nga mbrojtja. Kemi qenë pak të ngathët aty, ndërsa kjo është forca që na karakterizon si skuadër. Nëse e humbet topin aq lehtë, rrezikon shumë. Pork jo do të përmirësohet për ndeshjen tjetër. Si është Gjimshiti? Ka një problem të vogël pas goditjes që mori nga Ilicic, u acarua shumë në nxehmje”, ka thënë Gasperini. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: