Connect with Us

Broja bashkohet me ekipin e parë të Chelseat, Lampard i bën gati surprizën e jetës

Sport

Broja bashkohet me ekipin e parë të Chelseat, Lampard i bën gati surprizën e jetës

Publikuar

-

Armadno Broja i kaloi hap pas hapi të gjitha moshat me Chelsean, duke shkëlqyer me secilën prej tyre. Sulmuesi shqiptar është abonuar me golin dhe ka shfrytëzuar deri tani çdo mundësi që i është dhënë te blutë e Londrës. Mediat në Angli do e bënin prej disa kohësh se ftesa e Lampard për të do të ishte thjesht çështje kohësh dhe kështu ndodhi.

Trajneri i Chelseat, Frank Lampard, ka grumbulluar futbollistin e shqiptar të stërvitet me ekipin e parë. E këtu nuk kemi të bëjmë vetëm me një rastësi apo mënyrë për të motivuar lojtarin se është nën vëmendjen e vazhdueshme të klubit. Por Lampard ka diçka tjetër në mendje për Brojën, i cili edhe ditën e sotme ka vijuar seancat stërvitore me ekipin A.

“Sport Ekspres” mëson se 18-vjeçari po përgatitet për të qenë nën urdhërat e trajnerit për ndeshjen me Tottenham në fundjavë. Lampard nuk ka reshtur së besuari te të rinjtë e Chelseat , madje një gjë e tillë vërehet edhe te emrat që mbajnë veshur fanellën e bluve të Londrës. Me titullarin Tammy Abraham të dëmtuar, emri i Brojës shihet si alternativa e duhur. Golat dhe paraqitjet e bëra deri më tani e përligjin tërësisht një ftesë nga Chelsea për takimin e radhës, që do të ishte mëse e merituar për sulmuesin shqiptar./Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: