Connect with Us

Disiplina dënoi ashpër djalin e presidentit, zbulohet çfarë bëri ai në tunel

Sport

Disiplina dënoi ashpër djalin e presidentit, zbulohet çfarë bëri ai në tunel

Publikuar

-

Dënohet Kleo Laska. Djali i presidentit të Laçit është pezulluar me 12 muaj nga Komisioni i Disiplinës. Shkak është bërë situata e tensionuar në fundin e ndeshjes me Bylisin, për llogari të Kupës së Shqipërisë. Të mërkurën e kaluar dhe pas përfundimit të takimit që solli edhe eliminimin e kurbinasit, ai ka tentuar të sulmojë kryesorin Eldorian Hamiti në tunel.

Jo vetëm kaq, pasi Kleo Laska ka ofenduar disa herë pas akordimit të 11-metershit në favor të Bylisit edhe anësorin Ridigert Çokaj. Në kësi kushtesh, zv.presidenti i bardhezinjve për një vit të tërë e ka ndaluar që të qëndrojë në dhomat e zhveshjes, në stol dhe përreth fushës. Në pikën e parë të vendimeve të Komisionit të Disiplinës, për këtë rast, shkruhej: “Zyrtari i KF Laçi, Kleo Laska, për sjellje josportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të nenit 48/2/a) të KDS, dënohet me 12 muaj pezullim nga aktiviteti. Në zbatim të nenit 19 të KDS, zyrtarit i ndalohet qëndrimi në dhomat e zhveshjes, stolin e rezervave dhe ambientin përreth fushës”.

SITUATA 

Laçi po vijon përgatitjet intensive për javën e 23-të. Pasi “lanë” duart me Kupën e Shqipërisë, e gjithë vëmendja është e përqendruar te kampionati. Kjo është e vetmja rrugë për të siguruar një vend në Europë, ndaj bardhezinjtë do të kërkojnë kthesën e madhe duket filluar nga Flamurtari. Edhe pse do të përballen me vendin e fundit të renditjes dhe në letër duket e lehtë, kurbinasit mendojnë ndryshe. Fakti që do të luajnë në Vlorë dhe ndaj një ekipi që sapo ka marrë fitoren e parë pas 9 muajsh, ka bërë që ta marrin seriozisht si kundërshtar. Jashtë fushe nuk u ka ecur fort mirë këtë sezon, pasi zyrtarisht në 11 takime kanë mbledhur vetëm 10 pikë, pas dy fitoresh dhe katër barazimesh. Transfertat janë delikate edhe në prapavijë, pasi kanë pësuar plot 14 gola deri më tani nga 21 që kanë marrë në total në 22 javë. Armando Cungu po i bën llogaritë me një grup të plotë, pasi Ardi Deliu ka ezauruar pezullimin prej kartonëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: