Connect with Us

E bujshme/ Broja si Manaj, bashkohet zyrtarisht me ekipin e parë të Chelseat

Premier Liga

E bujshme/ Broja si Manaj, bashkohet zyrtarisht me ekipin e parë të Chelseat

Publikuar

-

uket e pabesueshme, por është e vërtet. Sulmuesit e Shqipërisë janë duke përjetuar një moment fantastik në Europë. Pasi Rei Manaj po thirret vazhdimisht nga ekipi i parë i Barcelonës, një tjetër sukses i madh vjen nga Anglia.

Nuk është iluzion apo hamëndësim, por Frenk Lampard ka thirrur Armando Brojën. Një ftesë kjo tërësisht e merituar për sulmuesin shqiptar, që arriti të lërë gjurmë edhe në ndeshjen e fundit ndaj Arsenalit U-23. Pavarësisht se lojtari është vetëm 19-vjeç, trajneri i Chelseat, Lampard, vazhdon të tregojë besimin e tij të madh te akademia, por njëkohësisht edhe i vendosur në presionin e mediave angleze.

Këto të fundit kishin nisur të shkruanin prej kohësh se Broja e meritonte një shans në ekipin e parë. Por më herët luante dhe ishte makineri golash vetëm te U-18, ndërsa sapo tregoi vlerat edhe te U-23, thirrja e Lampard nuk vonoi. Armando Broja është stërvitur dje me lojtarët e ekipit të parë, me yje si Willian dhe Giroud, të cilët po përgatitjen për ndeshjen me Totenhemin.

Një super sfidë kjo që do të luhet në ditën e shtunë dhe do të dhurojë shumë emocione. Shumë e vështirë duket që të gjendet një vend në listën zyrtare që do të publikohet për lojtarët e grumbulluar nga Chelsea duke parë edhe emrin e kundërshtarit, por asgjë nuk është e pamundur. Më e rëndësishmja është se Armando Broja është nën urdhërat e Frenk Lampardit dhe kjo ndodhi për herë të parë. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: