Connect with Us

E papritur/ Ndahen rrugët e Realit me Sergio Ramos?

La Liga

E papritur/ Ndahen rrugët e Realit me Sergio Ramos?

Publikuar

-

Sergio Ramos vazhdon të jetë një nga siguritë më të mëdha të Real Madrid në fazën defensive. Kapiteni ka aftësinë për të shënuar dhe shpeshherë ndihmon skuadrën edhe me golat që realizon.

Kontrata me “Los Blancos” i përfundon në verën e vitit 2021, por rinovimi është ende larg. AS raporton se askush nga drejtuesit nuk po bëhet i gjallë në lidhje me rinovimin e qendërmbrojtësit.

Ramos mbush 34 vjeç në fund të marsit dhe kërkon një kontratë të re deri në vitin 2023, por Reali mendon ndryshe. Politika e klubit spanjoll operon vetëm me rinovime sezonale për lojtarët mbi moshën 32 vjeç.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Neymar ose Lautaro? Mediat spanjolle japin lajmin e madh për Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë e pushimit të gjatë për shkak të Koronavirusit dukej se do të ndikonte dyfish negativisht për Rei Manajn. Përveç stresit dhe terrorit të përjetuar në Spanjë gjatë këtyre kohëve, ashtu si të gjithë të tjerët, u mendua se Manajt do i fluturonte mundësia për debutimin e shumëpritur te katalanasit. Kjo pasi ky pushim […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Publikuar

-

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe rrallëkush ia ka dalë të qëndrojë për më shumë se një dekadë në nivele të larta. Merkato dhe transferimet e lojtarëve vendosen edhe nga detaje të vogla, […]

LEXO TE PLOTE