Connect with Us

Edhe dy ditë nga dueli i shumëpritur/ Boksieri britanik ironizon me mamanë e amerikanit

Sport

Edhe dy ditë nga dueli i shumëpritur/ Boksieri britanik ironizon me mamanë e amerikanit

Publikuar

-

Vetëm dy ditë na ndajnë nga përballja e madhe mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury. Kjo do të jetë përballja e tyre e dytë, ku do të luhet për titullin e WBC. Në konferencën e zakonshme para ndeshjes në Las Vegas, nuk kanë munguar ngacmimet mes tyre.

Si gjithmonë është Fury protagonist, i cili në një debat përmend mamanë e kundërshtarit. Debati në fjalë ishte se kush është boksieri më i mirë në botë. Wilder përgjigjet se ai vetë është numri një dhe Fury numri dy.

Por, nuk ka po të njëjtin mendim 31-vjeçari. “Ti je numri tre në botë”, i thotë anglezi. “Pse kush është i dyti”, i kthehet menjëherë Wilder. “Mamaja jote”, është përgjigja e Gypsy King.

Amerikani filloi duke qeshur dhe i tha që mamaja e tij meriton të jetë në vend të parë. Gjatë konferencës nuk mungoi dhe konflikti fizik mes tyre. Përballja e vërtetë është ditën e shtunë në Nevada.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: