Connect with Us

Europa League: Fiton Interi, ngecin Man. United dhe Sevilla/ Rezultatet e plota

Sport

Europa League: Fiton Interi, ngecin Man. United dhe Sevilla/ Rezultatet e plota

Publikuar

-

Interi ka mposhtur Ludogorets në Bullgari me rezultatin 2-0. Në ndeshjen hapëse të fazës së nokautit t Europa League, zikaltrtit kanë bërë mjaftueshëm duke u vendosur në një pozicion të favorshëm për ndeshjen e kthimit në “San Siro”.

Pas një pjese të parë të vakët, Interi rrit nivelin pas pushimit dhe heroi i ndeshjes është Christian Eriksen, i cili ka shënuar golin e parë si zikaltër në minutën e 71′ të takimit.

Pak më pas ai ka qenë i pafat sepse ka goditur shtyllën. Një fitore e rëndësishme për italianët që kanë gjetur golin e dytë në fund me penalltinë e shënuar nga Romelu Lukaku.

Sevilla skuadra më e titulluar në këtë kompeticion barazoi 1-1 në Rumani ndaj Cluj një ndeshje në të cilën e pa veten në disavantazh por shifrat u barazuan El Nesyri në minutën e 82-të. Vazhdon të surprizojë Getafe që me gola të Deyverson dhe Kenedy mposhti 2-0 Ajaxin në sfidën e vajtjes, një nga skuadrat që është favorite për suksesin final.

Nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 Manchester United në fushën e Club Brugge me belgët që kaluan të parët në avantazh me Dennis por Martial barazoi që në pjesën e parë.

Rezulatet e plota të takimeve të orës 19:00 në Europa League janë si më poshtë:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: