Connect with Us

Europa League: Roma mjaftohet me një gol, Arsenali fiton në “ferrin” grek/ Rezultatet e plota

Sport

Europa League: Roma mjaftohet me një gol, Arsenali fiton në “ferrin” grek/ Rezultatet e plota

Publikuar

-

Arsenali ka marrë një fitore të rëndësishme në Greqi ndaj Olympiacos. Ishte një ndeshje e dominuar nga vendasit për shumicën e kohës, por në fund Topçinjtë kanë treguar potencialin e tyre duke shënuar në një prej rasteve të pakta që krijuan.

Arsenali ruajti qetësinë dhe arriti ta ndëshkonte në fund të takimit me francezin Alexandre Lacazette. Sulmuesi i ardhur nga Lyon dy sezone më parë ka shfrytëzuar më së miri një pasim nga e majta duke shënuar me gjakftohtësi.

Roma nuk ka mundur të marrë më shumë se një fitore minimale 1-0 në ndeshjen e parë të 1/16 të Europa League ndaj belgëve të Geënt.

Italianët dominuan, por realizuan vetëm një herë me anë të sulmuesit Perez. Tashmë, ndeshja e kthimit është vendimtare dhe kualifikimi mbetet I hapur.

Baseli, me Taulant Xhakën në fushën e lojës, thuajse e ka siguruar kualifikimin që në ndeshjen e parë, në Qipro ndaj Apoel, pasi arriti të fitojë 0-3.

Këto janë rezultatet e plota të ndeshjeve të orës 21:00 për Europa League:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: