Connect with Us

FIFA thotë fjalën e fundit: Ja për cilën kombëtare do luajë Liridon Krasniqi

Kombëtare

FIFA thotë fjalën e fundit: Ja për cilën kombëtare do luajë Liridon Krasniqi

Publikuar

-

Liridon Krasniqi e ka marrë më në fund dritën jeshile për të përfaqësuar Kombëtaren e Malajzisë. Ky i fundit më parë ka qenë pjesë e Shpresave të Shqipërisë, ndërsa ka luajtur edhe 3 takime miqësore me dardanët. Megjithatë dëshira e mesfushorit shqiptar ishte që të luante për Malajzinë dhe tashmë edhe FIFA i ka dhënë autorizimin për ta bërë një gjë të tillë.

Krasniqi luan në kampionatin malajzez që prej 5 vitesh. Ky ishte edhe një kriter që duhej të përmbushej në mënyrë që të përfitonte shtetësinë e Malajzisë, të cilën arriti ta merte këtë muaj. Ndërkohë nëse trajneri i Kombëtares aziatike i dërgon ftesën, atëherë Liridon Krasniqi do të mund të luajë me ta në kualifikueset e Kupës së Botës të vitit 2022 që do të zhvillohet në Katar./Sport Ekspres/
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: